کسب و کار اینترنتیمحتوامدیریت وبسایت

۲ راه کاربردی جلوگیری از کپی محصولات آنلاین (+ویدئو)

راه های جلوگیری از کپی محصولات آنلاین چیست؟

این روزها که اکثر کسب و کارهای اینترنتی حول تولید محصولات آموزشی آنلاین ایجاد شده اند، چالش‌های زیادی هم دارند که یکی از آن‌ها کپی شدن محصولات آن ها است. به همین خاطر بر آن شدیم تا یک آموزش کامل درباره راه‌های کاربردی جلوگیری از کپی محصولات آنلاین ایجاد و منتشر کنیم.

اکثر صاحبان کسب و کارهای اینترنتی معتقدند که این کپی شده محصولات به آن ها ضررهای مالی شدیدی وارد می‌کند و به آن ها مدام ضرر وارد می‌شود.

اما در این مقاله می‌خواهیم ۲ نگرش جدید را به شما معرفی کنیم که دیگر کپی شدن محصولات‌تان یک مشکل حاد نباشد.

دیدگاه اول: از کپی شدن محصولات‌تان جلوگیری نکنید

در دیدگاه اول ما اصلا نباید از کپی شدن محصولات‌مان ناراحت شویم به خصوص اگر تازه کار هستیم. هرچند که بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ نیز همچنان از این دیدگاه برای ماجرای کپی شدن محصولات‌شان نگاه می‌کنند.

مزایای دیدگاه اول

در این دیدگاه که من شخصا بسیار دوست دارم، مزایای زیادی وجود دارد.

در زیر به مزایای این دیدگاه می‌پردازیم و هر یک را به طور کامل توضیح خواهیم داد که در نهایت دقیقا متوجه شوید که چرا با دیدگاه اول شما بیشتر سود خواهید کرد. البته در برخی دوره‌های زمانی این دیدگاه ممکن است زیان ده باشد. اما باید حواستان باشد که بر اساس این توضیحات در این برهه از زمان کسب و کارتان بهترین تصمیم را بگیرید.

محصول شما، ویروس برند شما خواهد شد

در این دیدگاه همه افراد بدون هیچ چشم داشتی به عنوان بازاریاب محصول شما را بین دیگران پخش می‌کنند و کاری می‌کنند که نام شما و محصولات شما در زندگی تعداد زیادی از مردم قرار بگیرد. این عالی است نه!؟

اما تنها تفاوت این است که احتمالا برای شما سودآوری یک فروش کامل به همه آن ها را نخواهد داشت.

البته در ادامه راه‌هایی را معرفی می‌کنم که تا حد امکان موجب بازگشت سرمایه شما خواهد شد اما طبیعتا در دوره‌های زمانی خاص می‌تواند به ضرر شما هم تمام شود که به نظر من واقعا خیلی مهم نیست.

دوست دارید تبدیل به برند شوید یا خیر؟

اگر حوابتان به این سوال خیر است که هیچی این قسمت را به طور کل رد کنید و به دیدگاه دوم  مراجعه نمایید تا احتمال زیاد مشکل‌تان حل گردد. در غیر اینصورت حتما ادامه دهید تا دریچه‌ای به دنیایی جدید از فروش اینترنتی در کسب و کار اینترنتی را به روی شما باز کنم.

دوستان عزیز تعریف برند را می‌شناسید؟

برند یعنی هر حرفی که پشت شما و سازمان شما می‌زنند.

در این مورد خاص پخش شدن محصول عالی شما در بین مردم، قطعا شما را برند خواهد کرد و از شما برند خیلی خوبی خواهد ساخت. چرا که قطعا مردم با دیدن محصولات شما پشت سر شما حرف‌های خوب می‌زنند و محصولات شما را نیز به افراد بیشتری می‌رسانند و واقعا هیچ تبلیغی مثل تبلیغات دهان به دهان برای شما پربازده نخواهد بود.

پس با این دیدگاه شما می‌دانید که می‌توانید به برند خیلی خوبی تبدیل شوید.

نیازی به هزینه هنگفت نیست!

طبیعتا این روش به هیچ وجه احتیاج به هزینه‌های هنگفت ندارد و به خودی خود برای شما تبلیغات دهان به دهان را به همراه دارد و محصول شما بین خیلی از افراد پخش می‌شود.

اما همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم بسیاری از شما عزیزان حس می‌کنید که در این حالت ضرر مالی زیادی به شما وارد خواهد شد و این از انجام هزینه هنگفت شاید گاهی اوقات بدتر باشد.

اما در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور می‌توانید از این روش تا حد خوبی به نفع خودتان استفاده کنید.

چطور بیشترین سود را در این دیدگاه داشته باشم؟

روش اول: در زنجیره افرادی که محصول شما به دست آن‌ها می‌رسد، افرادی هستند که ملاحظه بحث کپی رایت قانونی و شرعی را می‌کنند و برایشان بسیار اهمیت دارد.

پس شما می‌توانید با قراردادن یک صفحه که در آن نوشته شده است: «مشاهده و استفاده از این محصول قانونا و شرعا حرام است.» می‌توانید کاری کنید بسیاری از افراد این زنجیره پخش محصولات شما به سایت شما بیایند و محصول مورد نظر را حتما از شما خریداری کنند.

تا اینجا تعدادی از افراد را جذب خودتان کرده اید.

روش دوم: قطعا شما در کسب و کارتان برای ارائه محصولات‌تان خدمات جانبی را هم در نظر می‌گیرید که بدون دریافت هرگونه هزینه‌ای آن را به خریداران ارائه می‌کنید.

پس از همین استفاده کنید و در محصولتان بنویسید که چه ارزش افزوده‌های عالی و خوبی را به خریداران این محصول با مشخصات ثبت شده‌شان در سایت ارائه خواهید کرد.

گاهی اوقات این ارزش افزوده‌ها واقعا از خود محصول هم با ارزش‌ترند و به همین خاطر خیلی از افراد در زنجیره پخش رایگان محصول شما مجددا شما را پیدا می‌کنند و سعی می‌کنند محصول ارجینال را از شما خریداری کنند تا از ارزش افزوده‌های محصول نیز استفاده کنند.

پس با این روش هم خیل عظیمی از افراد زنجیره کپی رایگان محصولات‌تان به سمت شما می‌آیند و از شما خرید می‌کنند.

همانطور که مشاهده کردید ۲ روش عالی معرفی کردیم تا حدود ۸۰٪ از افراد را بسته به نوع محصول و خدمات‌تان جذب خودتان کنید و به آن ها بفروشید.

تنها ۲۰٪ از آن زنجیره باقی می‌مانند که واقعا اهمیت خاصی ندارند و اتفاقا اگر هم از شما خرید نکنند اصلا مهم نیست؛ اما این ۲۰٪ افراد بسیار افراد مهم و کلیدی هستند که اگر نبودند، قطعا محصول شما به خوبی پخش نمی‌شد.

دوستان من به شخصه عاشق دیدگاه اول و این روش ها هستم و توصیه می‌کنم به خصوص اگر در شروع کارتان هستید، حتما از این دیدگاه و روش استفاده نمایید.

یک راز مهم از کسب و کارهای اینترنتی دیگر…

و اما یک راز بسیار مهم که شاید برایتان خیلی جالب باشد این است که بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی خودشان کانال های مختلف پخش محصولات رایگان را پیدا می‌کنند و محصولات‌شان را برای آن‌ها ارسال می‌کنند تا خودشان به پخش محصولات‌شان به صورت رایگان بیشتر کمک کنند و همچنین بیشتر هم دیده شوند.

اما خب چون به صورت ترکیبی از روش های بالا استفاده می کنند، برایشان بازگشت سرمایه خیلی خوبی دارد.

دیدگاه دوم: جلوگیری از کپی محصولات آنلاین را اولویت قرار دهید

خیلی از اوقات هم بالاخره بنا به نوع محصول و خدمات شرکت مربوطه، تصمیم بر این است که اصلا نگذارید محصولات‌تان را کپی کنند.

برای اینکه یک راه کارساز وجود دارد و آن هم استفاده از نرم افزارهای کدگذاری شده است که شما می‌توانید فایل محصولات‌تان را به این نرم افزارها بدهید و کاری کنید که کاربران برای استفاده از محصولات‌تان حتما این نرم افزار دانلود کند و کد فعالسازی که از سمت شما دریافت کرده‌اند را وارد کنند؛ تا در نهایت نرم افزار فعال شود و بتوانند محتواهای آموزشی را مشاهده کنند.

برای داشتن این نرم افزارها هم می‌توانید از شرکت‌های خارجی به خصوص شرکت‌های روسی استفاده کنید.

اما یک سری از شرکت‌ها هم هستند که با استفاده از دانش برنامه‌نویسی خودشان این نرم افزارها را تولید می‌کنند.

مزایای دیدگاه دوم

مهم ترین مزیت این روش حفظ محصول شما از کپی شدن و پخش شدن است که تا حد بسیار خوبی از این اتفاق جلوگیری می‌کند.

در واقع نهایتا فقط یکسری از افراد بسیار خبره و محدودی می‌توانند شاید این نرم افزارها را باز کنند و محصولات را کپی کنند.

معایب دیدگاه دوم

  1. احتمالا باید هزینه زیادی بابت تهیه این نرم افزارها کنید.
  2. دیگر محصولات شما دیده نخواهد شد.
  3. برند شما دیگر بین افراد زیادی دیده نخواهد شد.

نتیجه گیری

در این مقاله،۲ راه کاربردی برای جلوگیری از کپی محصولات آنلاین را به شما به صورت کامل معرفی کردیم و حال از اینجا به بعد این شما هستید که با دانستن این راه ها باید تصمیم بگیرید که چطور محصولات‌تان را برای استفاده عموم منتشر کنید.

برچسب ها

محمد امین مجیدی

من عاشق کسب و کارهای آنلاین و علم برنامه نویسی هستم و بیش از ۸ سال است که به واسطه مدیریت تیم طراحی وب و اپلیکیشن blink، با دغدغه ها و چالش‌های این حوزه از نزدیک آشنا هستم. اکنون قصد دارم همه تجربیات و آموخته‌هایم در این سال ها را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم. مقالات رایگان ما از اینجا مشاهده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن