اینستاگرام

الگوریتم جدید اینستاگرام 2021 | الگوریتم جدید اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

 

در این مقاله نحوه کار الگوریتم اینستاگرام را به شما توضیح می‌دهیم تا بتوانید افزایش فالوور هدفمند داشته باشید و کاربران علاقه مند به خود را جذب کنید.

اگر زمان کافی را در اینستاگرام گذرانده باشید حتما متوجه شده اید که الگوریتم اینستاگرام به شکل های مختلفی رفتار کند. وقتی بدانید که الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند، می توانید استراتژی محتوای خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

آماده هستید تا با الگوریتم جدید اینستاگرام سرعت رشد بیشتری پیدا کنید؟ در ادامه مقاله همراه ما باشید.

نحوه کار الگوریتم اینستگرام در سال 2021

الگوریتم جدید اینستاگرام

1- علاقه مندی کاربران در الگوریتم جدید اینستاگرام

اکسپلورر اینستاگرام شما فقط براساس افرادی که دنبال می کنید نیست، بلکه براساس حساب ها و انواع پست هایی است که به لحاظ تاریخی دوست داشته اید.

هر چه الگوریتم اینستاگرام بیشتر فکر کند که شما نوع خاصی از پست را پسندیده اید،  آن را برای شما بالاتر از سایر پست ها در اکسپلورر نمایش می‌دهد.

اصولاً  آنچه در اکسپلورر اینستاگرام خود می‌بینید ترکیبی از تمام رفتارهای اینستاگرامی شماست. حساب هایی که با آنها بیشترین تعامل را دارید، افرادی که در عکس ها با آنها برچسب گذاری شده اید و البته نوع پستی که دوست دارید و درباره آن نظر می‌دهید. به همین جهت توصیه می‌شود که از مخاطبین بخواهید که برای شما کامنت بگذارند یا با چالش ها و کپشن های مناسب کاربران را دعوت به صحبت کنید.

عمل های فوق سیگنال های مثبتی به الگوریتم اینستاگرام می‌فرستد و به مخاطبان شما فرصت بیشتری می دهد تا با محتوای شما تعامل کنند.

بهتر است از قبل هشتگ ها، کپشن و پست های خود را آماده کرده باشید تا با برنامه ریزی منظم پیش بروید.

چه تعاملاتی برای الگوریتم اینستاگرام مهم هستند؟

وقتی نگاهی به عملکرد اکسپلورر می‌اندازیم، می‌دانیم الگوریتم محتوایی را که بیشترین میزان جذب را دارد، اولویت‌بندی می کند.

اما مهمترین معیارهای تعامل چیست؟

تعامل در اینستاگرام

بر اساس الگوریتم های اینستاگرام مهمترین مشارکتها برای رتبه بندی پست ها، نظرات، لایک ها، اشتراک گذاری مجدد، و برای ارسال ویدیوها بازدیدها است، که دانستن آنها هنگام برنامه ریزی مطالب و کپشن های شما بسیار مفید است. یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در رتبه بندی پست شما  نقش داشته باشد ذخیره کردن پست شما توسط مخاطبین است. پس سعی کنید با محتوای کاملا مفید و کاربردی موجب ذخیره شدن پست هایتان توسط کاربران شوید.

2- ارتباط

الگوریتم اینستاگرام می خواهد پست های دوستان، خانواده و حساب های شما را که برای شما مهم است اولویت بندی کند. بنابراین برای اینکه اینستاگرام آنچه را که می خواهید به شما نشان دهد (آنچه واقعاً واقعاً می خواهید)، این الگوریتم از تعاملات شما استفاده می کند تا افراد نزدیک به شما را شناسنایی کند.

توماس دیمسون، مهندس نرم افزار در اینستاگرام، به اشتراک گذاشت که چگونه اینستاگرام براساس تئوری استفاده شما از برنامه می‌تواند بفهمد که شما بیشتر به چه کسانی علاقه دارید.

  • افرادی که محتوای آنها را دوست دارید (احتمالاً شامل استوری و لایو)
  • افرادی که به آنها پیام می دهید.
  • افرادی که آنها را جستجو می کنید.
  • افرادی که در زندگی واقعی می شناسید.

3- به موقع پست گذاشتن

الگوریتم جدید اینستاگرام نه تنها به میزان جذب پست اینستاگرام شما توجه دارد بلکه همچنین به بررسی این موضوع می‌پردازد که چه مدت قبل ارسال شده است. الگوریتم جدید اینستاگرام بسیار بیشتر به زمان ارسال پست اهمیت می دهد، زیرا همیشه می خواهد جدیدترین و جالب ترین پست ها را به شما ارائه دهد.

با یافتن بهترین زمان برای ارسال پست خود در اینستاگرام، می توانید الگوریتم ها را وادار کنید که میزان دسترسی شما را بیشتر کنند تا لایک و فالوور  بیشتری کسب کنید. این یعنی اگر در زمانی که بیشتر دنبال کنندگانتان آنلاین هستند پست می‌گذارید، شانس بیشتری برای جمع آوری لایک، کامنت،  بازدید، فروش محصول و دیده شدن دارید.

میزان تعاملی که با هر پست شما انجام می‌شود حتما متفاوت خواهد بود تا زمانی که زمان مناسب را برای انتشار پست هایتان پیدا ‌کنید.

4- کسانی که دنبال می‌کنید

چند نفر را در اینستاگرام دنبال می کنید؟ اگر افراد زیادی را دنبال کنید بنابراین Instagram گزینه های بیشتری برای انتخاب دارد، احتمالاً همه پست ها را از هر اکانت مشاهده نخواهید کرد.

اگر درصد زیادی از کسانی که فالوو کرده‌اید غیر فعال باشند تاثیر بدی بر روی رتبه شما خواهد داشت پس این مورد را هم حتما مد نظر داشته باشید.

5- میزان استفاده از اینستاگرام

اگر وقت کافی در اینستاگرام بگذرانید، الگوریتم جدید اینستاگرام به شما محتوای پیشنهادی از حساب های جدید، بر اساس تعاملات قبلی شما را ارائه می‌دهد. با این حال، اگر هر روز فقط چند دقیقه در برنامه هستید، فقط موارد مهم و پست های برگزیده روز را از الگوریتم دریافت خواهید کرد.

استوری ها

با گذاشتن استوری، شانس بیشتری برای دسترسی به بینندگان دارید زیرا آنها داستان های روزانه خود را مرور می کنند و هرچه بازدید بیشتری کسب کنید، رتبه شما بهتر خواهد بود. یکی از کار هایی که می‌توانید انجام دهید پست های قدیمی خود را استوری کنید تا هم کاربرانی که پست شما را ندیده‌اند ببینند هم کاربران جدید که به پیج شما اضافه می‌شوند پست شما را ببینند. الگوریتم استوری اینستاگرام تمرکز زیادی روی به موقع بودن دارد، یعنی می‌خواهد مطمعن شود که همیشه آخرین داستان های حساب های مورد علاقه شما را به شما نشان می‌دهد.

اکسپلور

به طور کلی اکسپلورر اینستاگرام بر اساس تعاملات قبلی شما محتوایی را ارائه می‌دهند که اینستاگرام فکر می‌کند شما بیشتر به آن علاقه خواهید داشت. و بیشتر پست های حساب های جدید را به شما نشان می‌دهد.

صفحه اکسپلور به طور مداوم در حال تکامل است، و دسته های موضوعی جدید و ویژگی های جستجوی پیشرفته ارائه می‌شوند. با اشتراک گذاری مداوم محتوای عالی با کپشن های قوی و هشتگ های مناسب، به رتبه بندی صفحه اکسپلور خود کمک کنید.

جمع بندی

تا به اینجا با الگوریتم جدید اینستاگرام  آشنا شدیم اما مهم تر از هرچیزی برای پیشرفت در اینستاگرام توجه به مخاطبین خود و کمک به پیشرفت آنان است. پس به هیچ عنوان از ارتباط صمیمی و هر کمکی از شما بر می‌آید برای مخاطبانتان دریغ نکنید.

درواقع باید طرز نگاهمان را به الگوریتم های اینستاگرام عوض کنیم و از آن ها غول نسازیم. چون اگر مخاطبان، شما را اتخاب کنند الگوریتم اینستاگرام معنایی نخواهد داشت. یعنی خود مردم پست های شما را به اشتراک گذاشته و به دوستان خود معرفی می‌کنند.

برای پیشرفت کسب و کار شما کتابی را به درخواست کاربران گرامی نوشتیم و از طریق لینک زیر می‌توانید دانلود کنید.

هر آنچه که برای پیشرفت در اینستاگرام لازم دارید در کتاب زیر نوشته شده است.

کتاب دانلودی اینستاگرامر پریمیوم

برچسب ها

علی لب‌ریشان

دانشجوی کارشناسی نرم افزار کامپیوتر علاقه‌مند به حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن