اینستاگرام

چگونه از ریزش فالوور جلوگیری کنیم؟ | (2021)

دلایل متعددی برای ریزش فالوور اینستاگرام شما وجود دارد برخی کاربران دقیقا نمی‌دانند که به چه دلیلی فالوور های آنان کم می‌شود یا به اصطلاح ریزش می‌کند. در این مقاله به مواردی که موجب ریزش فالوور شما می‌شود اشاره می‌کنیم.

دلیل ریزش فالوور

دلیل ریزش فالوور

خیلی نباید به کم شدن فالوور توجهی کنید زیرا ریزش فالوور شما یک روند طبیعی برای رشد شما است. کاربران شاید در حال فالو و آنفالو باشند، شاید به اشتباه شما را فالو کرده باشند و حتی ممکن است بعد از مدتی از پست های شما خوششان نیایید و یا کارشان با پیج شما تمام شود و نیاز به پیج شما نداشته باشند.

بررسی کردن مواردی که باعث ریزش فالوور شما می‌شود مهم است، اما باید بدانید که خیلی به این موضوع نباید اهمیت بدهید چون بخشی از روند عادی رشد شما است. شما باید انرژی خود را بر روی بهبود کیفیت خدمات خود و راضی کردن کاربران خود بگذارید.

شما نباید به آمار و ارقام توجه کنید مثلا امروز 10 فالوور از دست دادم. اتفاقا کم شدن فالوور به نفع شما خواهد بود. الگوریتم های گوگل به تعامل در پیج شما اهمیت می‌دهد، پس فالوور هایی که لایک، کامنت، اشتراک گذاری و به طور کلی تعامل نمی‌کنند را از پیج شما حذف می‌کند و همچنین خود کاربران معمولا آنفالو می‌کنند. اما در صورت آنفالو نکردن اینستاگرام بعد از مدتی این کاربران غیر فعال را از پیج شما حذف می‌کند.

وقتی کاربرانی که با پیج شما تعامل نمی‌کنند حذف شوند نرخ تعامل پیج شما بالا می‌رود و این برای شما خوب است. همچنین باعث رشد پیج شما می‌شود.

در ادامه مواردی که ممکن است موجب ریزش فالوور شما شود را توضیح خواهیم داد.

شدوبن شدن اکانت شما

شدوبن اینستاگرام محدودیتی است که زمانی که شما قوانین را زیر پا می‌گذارید اینستاگرام شما را محدود می‌کند. اگر از ربات ها و برنامه های متفرقه برای افزایش فالوور، لایک و کار هایی از این قبیل انجام دهید، باعث می‌شوید که اینستاگرام شما را محدود کند، الگوریتم های جدید اینستاگرام خیلی به ربات ها و برنامه های متفرقه حساس شده‌اند. برای اطلاع دقیق تر از دلایل شدوبن شدن در اینستاگرام می‌توانید به مقاله شدوبن اینستاگرام مراجعه کنید.

پست های غیر مرتبط و بیش از اندازه پست گذاشتن

اگر متوجه شده‌اید که بیشتر از به دست آوردن فالوور اینستاگرام، آن ها را از دست می‌دهید، قطعاً برنامه ارسال پست های شما می‌تواند ارتباطی با آن داشته باشد. یعنی شما اگر پست های نا مربوط نسبت به موضوع پیج خود بگذارید این موضوع باعث می‌شود کاربران با پیج شما تعامل نکنند و نرخ تعامل شما پایین بیاید. همچنین کاربر از خود می‌پرسد که من چرا این پیج را دنبال می‌کنم.

بیش از اندازه پست گذاشتن هم می‌تواند خسته کننده باشد یعنی باید فرصت کافی را به کاربر برای مطالعه پست هایتان بدهید و کیفیت را نسبت به کمیت رعایت کنید. همچنین اگر پست های زیادی انتشار دهید، هر روز در صفحه خانه کاربر که پست های زیاد شما نمایش داده شود این موضوع کاربر را کلافه می‌کند و می‌تواند موجب آنفالو کردن پیج شما شود.

اولین برداشت از پیج شما

برداشت اول درواقع همه چیز است. چه مصاحبه شغلی باشد، قرار ملاقات، سخنرانی یا حتی اینجا در اینستاگرام، اولین برداشتی که از بازدیدکننده جدید خود می‌کنید بسیار حیاتی است – بنابراین مطمئن شوید که آن را رعایت کنید.

بیوگرافی – رنگ ها – تصاویر

علاوه بر تصاویر شما اولین چیزی که بازدیدکنندگان جدید می‌خواهند ببینند بیوگرافی شما است. آیا بیو شما توضیح می دهد که شما کی هستید یا کسب و کار شما چیست؟ آیا عنوان می‌کنید که چگونه می‌توانید به آنها کمک کنید؟ شما کجا قرار دارید؟ از کجا می‌توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند؟

اگر این کار را انجام نداده‌اید، فرصت بزرگی را از دست می‌دهید و احتمالاً اولین برداشت شما خوب نبوده است!

دقیقاً مانند بیوگرافی شما، تصاویر موجود در صفحه خانه پیج شما فورا آنچه را که در مورد آن هستید و آنچه می‌توانند از شما انتظار داشته باشند، می‌دهد. اگر پست های شما با تصاویر بسیار متفاوت، رنگهای ناسازگار و کیفیت تصویر متفاوت است، این خوب نیست. مربوط بودن رنگ های تصاویر شما با یکدیگر می‌تواند تاثیر مهمی داشته باشد. مثلا فرض کنید فروشگاهی تمام تصاویر محصولاتش زمینه سفید دارند این هماهنگی می‌تواند تاثیر خوبی بر روی فالوور ها و کسانی که به پیج شما سر می‌زنند داشته باشد.

کپشن های شما جالب و جذاب نیستند

تصاویر عالی می‌توانند فالوور های شما را علاقه مند کنند، اما کپشن های عالی مخاطبان شما تبدیل به پول می‌کند می کنند. برای این که اشتباهات کپشن نویسی را تکرار مرتکب نشوید می‌توانید از مقاله 8 اشتباه مهلک در کپشن نویسی اینستاگرام استفاده کنید. اگر می‌خواهید محصولاتی را به فروش برسانید باید کپشن هایی را شما بنویسید که کاربران راغب به خرید از شما شوند، یعنی یک پیشنهاد رد نشدنی بدهیدو دلیلی را ایجاد کنید که کاربران، شما را بجای رقیب هایتان انتخاب کنند.

استفاده نادرست از هشت ها

استفاده نادرست از هشت ها

اگر به هیچ وجه از هشتگ استفاده نمی‌کنید، اشتباه بزرگی مرتکب می‌شوید. هشتگ برای هر استراتژی خوب اینستاگرام یکی از ضروریات است زیرا محتوای شما را در طول روز در معرض دید مخاطبان جدید قرار می‌دهد. اگر از آنها استفاده نمی کنید، لزوماً فالوور های خود را از دست نخواهید داد، اما مطمئناً افراد جدیدی را به دست نمی آورید. پس هشتگ ها کمک می‌کند شما به افرادی که خدمت شما را لازم دارند وصل شوید. حتما روش نوشتن هشتگ نویسی اصولی را یاد بگیرید چون استفاده نادرست از آن مثل هشتگ گذاری زیاد یا هشتگ گذاری غیر مرتط و حتی پست گذاشتن در هشتگ محدود شده توسط اینستاگرام می‌تواند موجب تاثیر منفی بر روی پیج شما بگذارد.

خدمت خود دقیق را مشخص کنید

عنوان دقیق حوزه کاری خود را مشخص کنید

اگر می‌خواهید رشد کنید و مخاطب خود را حفظ کنید، یا آن هایی که الان دارید را راضی نگه دارید، باید نوعی مشکل را برای آنها حل کنید. مثلا موضوع پیج شما سرگرمی است یا آموزشی. آیا آنها سعی می‌کنند ریاضی را یاد بگیرند؟ به آن ها ریاضی یاد بدهید و نیاز آن ها را رفع کنید.

جمع بندی

اینستاگرام فضای مناسبی برای کسب درآمد است اما پیشرفت در این فضا نیازمند کمی مطالعه است. مطالعه درباره نحوه ساختن تصاویر، نوشتن کپشن ها، هشتگ ها و نکات ریز و درشت دیگر است. به همین جهت ما برای این که شما مرجعی کامل برای پیشرفت در اینستاگرام داشته باشید، می‌توانید از کتاب دانلودی اینستاگرامر پریمیوم استفاده کنید. در این سری از مقالات سعی می‌کنیم تمامی مسائل مربوط به اینستاگرام را پوشش دهیم.

با آرزوی موفقیت شما در کسب و کارتان.

علی لب‌ریشان

دانشجوی کارشناسی نرم افزار کامپیوتر علاقه‌مند به حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن